marilyn Optika cajs Optika cajs

Глигор Чемерски, Благој Пешиќ и Бранко Поповски се добитници на наградата „7ми Септември“

  Благој Пешиќ, тренер и претседател на стрелачкиот клуб „Кавадарци“, примариус доктор ...

Во четврток, изложба на фотографии на Гордан Ристовски - Гого

  Во четврток, 1 септември 2016, со почеток од 19 часот, во Галеријата при Домот на културата ...

„Комуналец“ доби ново комунално возило

  За неколку години кавадаречкото јавно комунално претпријатие изврши комплетна замена...

Погледнете ја официјалната програма за Тиквешкиот гроздобер 2016

  Кавадарци одбројува до почетокот на 52то издание на традиционалната стопанско-туристич...

Вечерва, продажна изложба на дела од Меѓународната ликовна колонија “Кавадарци - Михајлово 2016“

  Вечерва, вторник, 30 август 2016, со почеток од 21 часот во Галеријата при Дом на култура „Ив...

160 Дела од ликовната колонија „Кавадарци - Михајлово 2016“ ќе бидат ставени на аукција

  Со изложба на дел од делата создадени за време на дваесетто издание на Меѓународната ли...

Македонија

Петар Малинов „шири“ „Зависност“


  По „Сто денари“, „Мамурниот“ П...

Get Adobe Flash player

Анкета

Причината поради која се помалку млади се занимаваат со музика е:
 

Секс

Ако мислевте дека задоволството е единствена корист од сексот, с...

Видео

  По три недели во кои сеуште интензивно се раскажува за промоцијат...

Актуелно

  Поп-ѕвездата Лејди Гага ќе одржи специјален настап на претстојни...

Спорт

  Манчестер јунајтед денеска и официјално потврди дека Жозе Мурињо...
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov