КавадарциНајсилниот детски кошаркарски турнир „Basket4Kids“ во недела во Кавадарци PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 23 Февруари 2019 09:56   

  

Во организација на кошаркарската академија „Про-Баскет“ од Кавадарци, и најдобрата спортска телевизија на Балканот, Спорт Клуб, во недела, 24 февруари, Кавадарци ќе биде домаќин на турнирот Баскет Фор Кидс (Basket4Kids).

Повеќе...
 
Со турнир во мал фудбал Лозари ќе собираат пари за помош на Малкиќ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 22 Јануари 2019 21:13   

  

Со хуманитарен турнир во мал фудбал, членовите на навивачката група Лозари ја продолжуваат својата благородна иницијатива за собирање на средства за помош на Драгана Малкиќ од Кавадарци, на која и е потребна итна операција на очите.

Повеќе...
 
Тиквеш со шест нови засилувања го дочекува продолжението од сезоната PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 22 Јануари 2019 21:09   

Градскиот фудбалски клуб Тиквеш пролетниот дел од сезоната во Втората лига – Исток ќе ја дочека со шест нови засилувања кои би требало да ги остварат амбициите за пласман во најквалитетното фудбалско друштво. Најново

име меѓу кавадарчани е младиот напаѓач на Работнички, Марио Станковски.

Повеќе...
 
Балетското студио „Венус“ доминираше на арт фестивалот „Утрина Ѕвезда“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 04 Декември 2018 19:15   

Балетското студио Венус доминираше на арт фестивалот „Утрина Ѕвезда“ кој се оддржа во Банско, Република Бугарија. Кавадаречките танчери освоија четири први и две втори места, со што сосема заслужено ја добија и Гран При наградата за најдобро балетско студио.

Повеќе...
 
„Еуросиг“ на нова локација во Кавадарци PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 03 Декември 2018 19:19   

„Еуросиг“ и понатаму останува прв партнер од доверба и сигурност за сите жители на територијата на општините Кавадарци и Росоман.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov