ВидеоВидео: Промоцијата на „Лакрдиите на Паја“ на Златко Вузевски PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 18 Април 2016 18:01   

 

По три недели во кои сеуште интензивно се раскажува за промоцијата на втората книга на кавадаречката урбана легенда, Златко Вузевски - Паја, „Лакрдиите на Паја“, конечно оние кои ја пропуштија шансата во живо да го проследат еден од најинтересните настани во 2016та имаат можност да уживаат во речиси 1 час смеење до солзи.

Повеќе...
 
Објавен трејлерот за прикаската „Се врте ваа“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 16 Април 2016 10:09   

 

Речиси две недели по снимањето кое се одвиваше во селото Рибарци, Кавадион Продукција го објави и трејлерот од шестата епизода од серијалот „Кав’даречки народни прикаски“, која носи работен наслов „Се врте ваа“.

Повеќе...
 
Објавен трејлерот за „На човеците не можиш да му угодиш“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 29 Март 2016 11:30   

 

Десетина дена по снимањето на приказната „На човеците не можиш да му угодиш“ која е петта од серијалот „Кав'даречки народни прикаски“, продукцијата Кавадион која го работи овој проект го објави и трејлерот кој ветува дека не очекува уште една интересна приказна.

Повеќе...
 
Погледнете го голот на Шиков PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 13 Ноември 2015 10:24   

Кавадаречките фудбалски гордости, Ванче Шиков, Даниел Мојсов и Мики Петровиќ одиграа уште еден одличен натпревар во дресот на македонската репрезентација, и беа меѓу најзаслужните за високиот триумф од 4-1 во пријателскиот натпревар со Црна Гора.

Повеќе...
 
Со транспарент и баклијада, организаторот на „Street Ball Ros” ја запроси својата девојката PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 29 Септември 2015 09:20   

 

Екипата на „Такси Ирена“ од Росоман си замина како победник од четвртото издание на турнирот во улична кошарка „Street Ball Ros”, Александар Гочевски како најдобар во шутирање тројки, Настовски Мики како миленик на публиката, а Томе Арсов со невеста.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov