Со два новогодишни концерти, балетското студио „Венус“ одбележа 25 години успешно постоење PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 28 Декември 2017 11:35   

 

Со двата традиционални новогодишни концерти на кои настапија сите возрасни групи, балетското студио „Венус“ од Кавадарци го прослави својот голем јубилеј, 25 години успешно постоење.


Балетското студио „Венус“ кое повеќе од две децении важи за едно од најдобрите и најмасовните балетски студија во Македонија својата исклучителност ја потврди и годинава со освојувањето на бројни награди од државните и интернационалните фестивали и натпревари, а не и остана ниту должни на кавадаречката публика, за која го подготвија римејкот на култното кабаре „Ден и ноќ“ како и новогодишните концерти кои се оддржаа пред преполно гледилиште.

 

 

 

 

 
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov