Претседателот Иванов и градоначалникот Јанчев беа дел од полноќната Велигденска литургија во храмот „Света Петка“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 08 Април 2018 09:19   

 

Претседателот Ѓорге Иванов заедно со сопругата Маја Иванова и синот Иван, во друштво на градоначалникот на општина Кавадарци, Митко Јанчев, по повод големиот христијански празник Велигден, присуствуваа на Свечената Воскресна литургија во црквата „Света Петка Преподобна“ во Кавадарци.


Покрај семејствата на претседателот Иванов и градоначалникот Јанчев, на синоќашната Свечена Воскресна литургија во црквата „Света Петка“ присуствуваа неколку илјади кавадарчани.

 

 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov