Нови 6 медали за џудо клубот Кожувчанка PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 19 Јуни 2018 09:50   

 

По подолго време, џудистите од џудо клубот Кожувчанка пропуштија можност да донесат златен медал од меѓународните првенства, но и покрај тоа, младите кавадарчани повторно беа меѓу најбројните на пиедесталот на интернационалниот џудо турнир „Струга 2018“.


Тоше Петров немаше среќа во финалната борба до 25 килограми, стигнувајќи само до бронзениот медал, додека пак Игнат Петров, Душко Јовески, Марија Илиевска, Розе Милкова и Благица Колева завршија како трети.


И покрај недостатокот од злато од овој турнир, од клубот се задоволни од настапот на своите џудисти, со оглед на фактот што дури шестмина од пријавените седум натпреварувачи се пласираа помеѓу најдобрите тројца во своите категории.
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov