Претставата „Пасивно пушење“ гостува во Пустец PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 26 Јули 2018 12:50   

  

Театарот при Домот на културата „Иван Мазов - Климе“ Кавадарци, со претставата „Пасивно пушење“ ќе реализира гостување во соседна Албанија.


Поточно, на 27 јули 2018, ќе настапи на Манифестацијата “Македонско културно лето 2018“, во Пустец, Мала Преспа.


Инаку оваа Манифестација се одржува по единаесети пат, на неа годинава учествуваат повеќе професионални театари од Македонија, а кавадаречкиот Театар по втор пат учествува на истата.

 

 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov