Со џез концерт и официјално ќе биде затворена Кавадаречката културна есен PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 17 Декември 2018 12:09   

  

Со целовечерен концерт на „Jazzna Jaaz Quartet” и официјално ќе биде спуштена завеста на годинешното издание на Кавадаречката културна есен која и годинава понуди исклучителна програма.


Манифестацијата донесе четириесетина културни и уметнички настани, исклучително добро посетени и тоа театарски претстави (премиери и гостувачки), концерти на блуз, џез и класична музика, ликовни и фотографски изложби, промоции на книги и др.


“Кавадаречка културна есен 2018“ официјално ќе биде затворена во вторник, 18 декември. Почетокот на концертот е во 20 часот.

 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov