На 1ви февруари, годишен концерт на ФА „Тиквеш“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 22 Јануари 2019 21:36   

 

Малку подоцна од вообичаениот термин, сепак на големо задоволство на сите вљубеници на народните ора и танци, фолклорниот ансамбл „Тиквеш“ го најави годишниот концерт.


Концертот ќе се оддржи на 1ви февруари, петок, со почеток од 19 часот.


Специјални гости на кавадаречките играорци ќе бидат Мерак Тајфа и Баже Јованов.

 
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov