Штитници за колена PDF Печати Е-пошта
Напишано од Wishmaster on Сабота, 19 Март 2011 23:11   

 

Колку една светска компанија може да се грижи за удобноста на жената за време на оралниот секс, покажа Diesel.

 

Иако на сите нас ни се познати како популарна марка на фармерки,  Diesel отиде чекор понатаму.

 

Индиската подружница на популарниот бренд за облека лансираше нов „must have“ производ - штитници за колена за време на оралниот секс.

 

Овој IN производ е вреден дури 150 долари а како резултатите на продажбата покажуваат тој е исклучително популарен.

 

Дали Diesel продажбата ќе ја прошири во другите земји, не ни е познато. Со оглед на феминистките, кој на ова ќе гледаат позитивно, јасно ни е зошто овој производ е лансиран само во Индија. Всушност, Индија и женските права немаат многу заедничко. Барем колената ќе им останат здрави.
 

Недев и Лозари собраа 81000 денари за Драгана Малкиќ

   Спојувајќи ги религијата и хуманоста, Дарко Недев, момчето кое вчера го фати Светиот...

Промоција на книгата „Аранел“ на Лазар Каров

   Богата со културни настани недела ќе донесе и два доста интересни литературни наста...

Градење доверба во несигурни времиња – Сто години на изволте

  Довербата се гради на семејното огниште...   Во кое време да го сместиме дејствието н...

Дарко Недев го фати Светиот крст во Кавадарци

   Седумнаесетгодишниот Дарко Недев го фати крстот во водите на реката „Луда Мара“ во...

Од понеделник до петок, театар на сенки нки ибарот и златната рипка пловат до Лапонија“

   Од денес, понеделник, 17 декември, па се до петок, 21 декември, на сцената на Театарот пр...

Вработените во Дрекслмајер посадија 6000 дрвца

   Во склоп на компанискиот проект за заштита на животната средина и одржливост, Дрекс...
Get Adobe Flash player

Анкета

Што очекувате од годинешното издание на Тиквешкиот гроздобер?
 

Секс

Ако мислевте дека задоволството е единствена корист од сексот, с...

Видео

  По три недели во кои сеуште интензивно се раскажува за промоцијат...

Актуелно

  Поп-ѕвездата Лејди Гага ќе одржи специјален настап на претстојни...

Спорт

  Манчестер јунајтед денеска и официјално потврди дека Жозе Мурињо...
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov