Тиквешија

Започна четвртата „АлШар“ авантура PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 06 Јули 2019 08:58   

 

Со пристигнување на првите учесници и поставувањето на шаторите во фестивалската кампинг зона и официјално започна четвртата „Алшар“ мисија која и годинава ќе донесе многу активности, музика, забава и дружење по недопрените предели на Кожув планина. Оние кои уште синоќа ја започнаа својата нова „Алшар“ авантура уживаа во настапите на културно уметничкото друштво „Тиквеш“ и групата „Чардак“, а веќе денес од 17 часот започнува големиот музички маратон на кавадаречките рок бендови BadAssAll, Leksikon, M.A.D.M8's и 4U Band кои ќе имаат свои анплагд концерти. Се разбира, како и претходните изданија, за крај на саботната вечер е предвиден настапот на DJ Славе Келешовски.

Повеќе...
 
Македонија подготвена за четвртата АлШар авантура PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 04 Јули 2019 05:20   

 

По четврти пат, Кожув планина е подготвена на сите авантуристи, вљубеници во велосипедизмот, планинарството и природата во целост да им ги открие сите свои древни тајни и убавини. Со нов датум, 5-7ми јули, нови стази, прилично тешки, но екстремно адреналински и живописни, и нови програмски изненадувања, АлШар 2019 носи бројни изненадувања, се разбира на радост на илјадниците учесници кои од сите страни на земјата ќе допатуваат во Мрежичко, каде и годинава ќе биде лоцирана фестивалската зона.

Повеќе...
 
Спортската академија - паралелка за кошарка ќе врши селекција на нови академци PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 23 Април 2019 19:36   

 

Во пресрет на новата учебна година, Спортската академија - паралелка за кошарка, во четврток, 9 мај, со почеток од 13 часот ќе одржи селективен тренинг по кошарака. Селекцијата ќе се оддржи во училишната сала на СОЗШУ „Ѓорче Петров“ во Кавадарци, а истата е наменета за ученици од деветто одделение кои аспирираат своето средно образование да го продолжат во Спортската академија - паралелка за кошарка.

Повеќе...
 
Вечерва, четврто издание на манифестацијата „Пријателите за Ристо“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 16 Април 2019 12:08   

 

Во вторник, на 16 април во Галеријата при Домот на културата „Иван Мазов – Климе“ во Кавадарци, со почеток од 20 часот, ќе се оддржи четвртото издание на Меморијалната манифестација „Пријателите за Ристо“.

Повеќе...
 
Димитар и Михаела ја донираат својата матурска облека PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 16 Април 2019 12:01   

 

Димитар и Михаела се младиот пар кои во пресрет на матурските вечери ја воодушевија Македонија.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov