Тиквешија

Откажана манифестацијата Свети Трифун PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 14 Февруари 2019 07:21   

 

Поради трагичната сообраќајна несреќа во кој вчера загинаа 14 лица, општина Кавадарци во целост ја откажува манифестацијата по повод празникот св.Трифун. Сите активности кои беа предвидени на Градскиот плоштад се откажуваат. 

 

Повеќе...
 
Кавадарци добива ексклузивен вински подрум и дегустациона сала PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 13 Февруари 2019 20:49   

  

На денот на заштитникот на лозарите и овоштарите, Свети Трифун, Кавадарци ќе добие ново, супер ексклузивно катче за вински дегустации, промоции и презентации, но и локација каде што секојдневно ќе се шири винската култура од највинскиот регион на Балканот.

Повеќе...
 
Србите од Македонија на заедничка забава со нивните пријатели PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 03 Февруари 2019 17:23   

 

По свечената академија со која Србите од Македонија го одбележаа празникот Свети Сава, припадниците на српската заедница се подготвуваат за ново заедничко дружење, но овој пат заедно со нивните пријатели.

Повеќе...
 
Позната програмата за Свети Трифун PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 31 Јануари 2019 19:08   

 

Со богата културно уметничка програма општина Кавадарци и годинава ќе го одбележи денот на заштитникот на лозарите и овоштарите, Свети Трифун.

Повеќе...
 
На 1ви февруари, годишен концерт на ФА „Тиквеш“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 22 Јануари 2019 21:36   

 

Малку подоцна од вообичаениот термин, сепак на големо задоволство на сите вљубеници на народните ора и танци, фолклорниот ансамбл „Тиквеш“ го најави годишниот концерт.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov